1 23 NED I. Schellekens-Bartels Hunter Douglas Sunrise 73.447 1726
2 25 GER C. Koschel Donnperignon 72.638 1707
3 5 NED H. Minderhoud Exquis Nadine 72.255 1698
4 10 GBR F. Bigwood Wie-Atlantico de Ymas 70.128 1648
5 32 USA K. Bateson-Chandler Nartan 69.489 1636
6 29 DEN S. Hansen Gredstedg??rds Casmir 69.106 1624
7 28 CAN B. Trussell Anton 69.021 1622
8 11 FIN E. Kanerva Sini Spirit 68.851 1618
9 31 AUS R. Sanna Jaybee Alabaster 68.809 1617
10 27 GBR M. Eilberg Two Sox 68.213 1603
11 2 SWE M. Telde Larina – H??m 68.000 1598
12 8 GER A. Balkenhol Dablino 67.702 1591
13 30 POR M. Galiza Mendes D??Artagnan 67.489 1586
14 24 ESP C. Castilla Ruiz Jade de MV 67.319 1582
15 12 CAN V. Winter Proton 66.681 1567
16 18 USA T. Flettrich Otto 66.553 1564
17 20 AHO S. de Klein Prins 32 66.511 1563
18 13 ISR O. Shimoni Granada 66.298 1558
19 3 BEL C. Fassaert Donnerfee 66.255 1557
19 21 SWE P. Kittel Watermill Scandic H.B.C 66.255 1557
21 16 AUS L. Oatley Potifar 65.574 1541
22 15 DEN A. Troensegaard Seduc 65.447 1538
23 22 BEL P. Jorissen Le Beau 64.809 1523
24 19 NOR C. Kalseth Carte d??Or 64.170 1508
25 26 JPN Y. Kitai Sig Fairytale 64.000 1504
26 14 BRA L. Tavares de Almeida Samba 63.574 1494
27 7 ESP R. Ortiz GNidium 63.021 1481
28 17 LUX G. Chelius Flamenco R 61.149 1437
29 6 IRL J. Reynolds Remember 143 61.021 1434
30 9 JPN H. Kitahara Why Me 58.170 1367
31 4 COL M. Bernal Halbgott 57.362 1348
32 1 NOR E. Farbrot CC Royal 0.000 0
– 33 NOR C. Rasmussen Orlando III 0 0
– 34 SWE T. Vilhelmson-Silfven Favourit 0 0
– 35 AUT P. Gmoser Cointreau 0 0
– 36 BEL J. Devroe Apollo van het Vijverhof 0 0
– 37 NED A. Cornelissen Jerich Parzival 0 0
– 38 ESP J. Garcia Mena Norte 0 0
– 39 GER M. Rath Sterntaler-Unicef 0 0
– 40 JPN M. Yagi Dow Jones 13 0 0
– 41 GBR C. Hester Liebling II 0 0
– 42 CAN B. Bonnello Pikardi 0 0
– 43 BRA R. Clementino Portugal 0 0
– 44 DEN A. van Olst Exquis Clearwater 0 0
– 45 POL M. Rapcewicz Randon 0 0
– 46 POR D. Pinto Galopin de la Font 0 0
– 47 AUS H. Beresford Rel??mpago do Retiro 0 0
– 48 USA T. Konyot Calecto V 0 0
– 49 ITA S. Bordone Dark Surprise 0 0
– 50 NOR L. Jebsen Pro – Set 0 0
– 51 SUI M. Krinke Susmelj Corinth 0 0
– 52 BEL S. Van ingelgem Withney van??t Genthof 0 0
– 53 NED E. Gal Moorlands Totilas 0 0
– 54 ESP J. Mu??oz Diaz Fuego XII 0 0
– 55 GER I. Werth Warum Nicht FRH 0 0
– 56 POL K. Milczarek Ekwador 0 0
– 57 JPN H. Hoketsu Whisper 115 0 0
– 58 GBR L. Bechtolsheimer Mistral Hojris 0 0
– 59 CAN A. Holzer Pop Art 0 0
– 60 BRA M. Alexandre Signo Dos Pinhais 0 0
– 61 DEN N. Sayn-Wittgenstein Digby 0 0
– 62 POR G. Carvalho Rubi 0 0
– 63 SUI E. Eversfield-Koch The Lion King B 0 0
– 64 AUS B. Parbery Victory Salute 0 0
– 65 ITA P. Sangiorgi Flourian 0 0
– 66 USA S. Peters Ravel 0 0